Tesla Sürücüsü Yanan Aracın İçinde Hayatını Kaybetti

Paylaş!

Tesla Sürücüsü Yanan Aracın İçinde Hayatını Kaybetti.Popüler araç Tesla, ölümlü kaza ile gündeme geldi. Miami’de meydana gelen kazada, 2016 model Tesla Model S araçla, ağaca çarpan sürücü hayatını kaybetti. Ancak görgü tanıkları, yanan aracın kapı kollarının bozuk olduğunu söylediler.

Araç evvela yoldan çıktı, tabelaya ve ağaçlara çarptıktan sonra yanmaya başladı. Görgü tanıkları ise, bu sırada aracın kapı kollarının çalışmadığını ve hava yastıklarının sönmediğini söylediler.

Görgü Tanığı Twitter’dan Paylaştı

Tesla S araç, önce tabelalara sonra ağaca çarptı ve yanmaya başladı. Olayı gören görgü tanığı, tanık olduğu olayı twitter üzerinden paylaştı. Tanık, aracın kapı kollarının çalışmadığını ve hava yastığının sönmediğini yazdı.

Kaza sonrası, Tesla adına açıklama yapan, şirket yetkilisi, olaydan büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Şirket yetkilisi, kazada hızın etkisinin araştırıldığını ve yerel yetkililerle temas kurduklarını ifade etti.

Şirket yetkilisi, kaza anında, elektrikli araçların da alev alabildiğini sözlerine ekledi.

Kaza hakkında konuşan itfaiye yetkilisi, Robert Diferdinando, ” Kazadan sonra aracın bataryası bitmemişti ve araç yanmaya devam ediyordu.” dedi.