YouTube Reklamlarını Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Paylaş!

Ticaretin giderek sanal dünyaya kaydığı şu dönemlerde, birçok internet sitesi reklamcılık anlamında ciddi şekilde kullanılıyor. Milyarlarca kişiye hitap eden bir video barındırma sitesi olan YouTube, en fazla reklam alan platformlardan birisidir. Videodan önce ya da video içerisinde karşımıza çıkan bu reklamlar, çoğu kez sıkıntı yaratıyor. ‘YouTube reklamlarını nasıl engelleyebilirsiniz?‘ konusunda bilgilenmek isteyenler için bazı reklam engelleme formüllerinden bahsedebiliriz. Bunun için öncelikle YouTube sitesine nereden bağlandığınız önemli olacaktır. Şayet girişleri bilgisayar üzerinden yapıyorsanız, her tarayıcı için farklı bir uzantı gerekecektir. Bu uzantıları edinerek reklamları engelleyebilirsiniz.

YouTube Reklamları Nasıl Kaldırılır?

YouTube için üretilen AdBlock eklentisi, videolarda karşınıza çıkan tüm reklamları engelleyecektir. Ancak bu uzantı her tarayıcı için farklı şekillerde olacaktır. Mozilla, Chrome ve Explorer gibi farklı tarayıcılar için edinmeniz gereken uzantı başkadır. Bu uzantıları internetten saniyeler içerisinde indirmek mümkün olacaktır. İndirme işleminin sonrasında uzantıları kurarak reklamları yok edebilirsiniz.

YouTube AdBlock Kurulumu Nasıl Yapılır?

Tarayıcı üzerinde AdBlock uzantısını kurmak son derece basit bir işlemdir. Öncelikle internet üzerinden kullandığınız tarayıcıya göre AdBlock uzantısını indirin. İndirme linklerine bastığınız zaman tarayıcının sağ üst köşesinde ‘ekle’ seçeneği çıkacaktır. Buraya basıldığı zaman tarayıcınıza AdBlock uzantısı eklenmiş demektir. Bu andan itibaren YouTube üzerinden gelen tüm reklamlar engellenmiş olacaktır. AdBlock uzantısı kaldırılmadığı sürece bu reklamların tekrardan gelme ihtimali olmaz. Öte yandan bahsettiğimiz uzantı, bilgisayar üzerinde hiçbir farklı bir etki yaratmaz. Bazı kullanıcılar AdBlock eklentisinin YouTube’nin video oynatma hızını düşürdüğünü öne sürebiliyor. Ancak tarayıcıya eklenen hiçbir uzantı, YouTube üzerindeki video oynatma hızını etkilemez. Kaldı ki bu tarz durumlarda tarayıcının ayarlar menüsü üzerinden saniyelik olarak AdBlock uzantısını kaldırabilirsiniz.