Apple’dan Yeni Güncelleme için Beta Sürümü Geldi

Paylaş!

Apple’dan Yeni Güncelleme için Beta Sürümü Geldi. ABD merkezli teknoloji devi firması olan Apple, iOS işletim sistemine sahip olan bütün cihazları için kullanıma açılacak olan yeni güncellemesi ile ilgili bir gelişme kaydetti. Bugün itibari ile tvOS, IOS ve MacOS olmak üzere üç ayrı işletim sisteminde kullanılacak olan yeni güncellemenin beta sürümünü cihazlara yükleyen Apple firması, bir kaç görüş ve yorum aldıktan sonra üzerinde değişiklik ya da düzeltme yaparak tam sürümü cihazlara yükleyecek.

11 Aralık 2018 tarihi itibari ile Apple’ın cihazlarına gelmiş olan güncelleme birçok yazılımın beta sürümünü bünyesinde barındıracak. Beta sürümlerinin tester yani deneme sürümünde olan teknik ekip, güncellemeleri indirilebilir bir duruma getirerek Salı günü itibari ile bütün cihazlara gönderdi. IOS 12.1.2 adındaki güncelleme sürümünün beta olarak cihazlara gönderilmesi ile beraber kullanıcıların bu yeni yazılımları test etmesi ve geri dönüşlerin nasıl olacağı konusunda belirli bir süreç işlenecek.

IOS 12.1.2 Beta Sürümü

iPad ve iPhone cihazları için güncellenebilir bir durumda olan yeni sürümün yüklenebilmesi için beta ekibine dahil olmak gerekiyor. Problemlerin giderilmesi ve hataların düzeltilmesi üzerine yoğunlaşmış olan yeni sürümde görsel olarak her hangi bir değişiklik yer almayacak. Bir tek mobil cihazları için güncelleme durumunu göz önüne almayan Apple firmasının aynı zamanda tvOs ve MacOs cihazları için de bu beta sürümünü yayınladığı görüldü.

MacOS işletim sisteminde Mojave 10.14.3 sürümüne, TVOS işletim sisteminde ise 12.1.2 sürümüne çıkmış olan cihazlar yeni beta programına dahil edildiği sürece indirme işlemine açık olacaklar. iOS’da olduğu gibi görsel değişikliklerden ziyade hataların düzeltilmesi konusunda da diğer sistemlere güncelleme gelmiş durumda.