Audi E-Tron NCAP’tan 5 yıldızı kaptı

Paylaş!

Audi E-Tron NCAP’tan 5 yıldızı kaptı. Alman otomotivinin en önde gelen isimlerinden biri olan Audi, seri üretilen ilk tam elektrikli otomobil özelliğini taşıyan E-tron modeli ile Euro NCAP’tan 5 yıldız aldı.

Euro NCAP

Avrupa pazarı içerisinde satışa sunulan otomobillerin güvenlik performanslarını değerlendiren European New Car Assessment Programme yani kısa adı ile Euro NCAP, Audi serisi olan E-tronu incelemeye aldı. İlk tam elektrikli otomobil olan E- tron, Euro NCAP’ten tam not almayı başardı.

Audi’nin E- tron serisi çocuk yolcu, yaya güvenliğini, yetişkin yolcu ve sürüş sistemi kategorilerinde yüksek puan almayı başardı. İnceleme sonucunda bütün kategorilerde beş yıldız alan seri, sürüş güvenliğinde de başarısını kanıtladı. Araç, ön ve yan bariyer testleri olmak üzere yaya güvenliği konusunda da başarılı oldu. Yapılan incelemeler sonucunda kaput yüzeyinin bir darbe ile karşılaşması durumunda yaya güvenliğinin sağlandığı ve yayanın baş ve bacak kısımlarının korunduğu görüldü. Bunların haricinde tasarlanan Otomatik Acil Fren Sisteminin de herhangi bir durumda en iyi korumayı sağladığı saptandı.