Black Ops 4 Matkap Tasarladı

Paylaş!

Black Ops 4 matkap tasarladı. İnternet ortamında sürekli yeni akımların ortaya çıkması bilinen bir durum. Oyunlar içerisinde de bu durum geçerli olmakla beraber yeni akım olarak bilinen ve Black Ops 4 oyuncularının kendi silahlarını kendi tasarlayabilmelerine imkan veren eklenti ile oyuncuların garip denilebilecek silahlar elde ettiği görüldü.

Herkesin 15 dakikalığına da olsa bir gün şöhret olacağı klişesinden yola çıkan ve yeni şöhret olarak bilinen Call of Duty: Black Ops 4 oyunu SMG eklentisi ile beraber oyun sektörüne bomba gibi düştü. Oyunculara kendi silahlarını kendileri yapabilme imkanını tanıyan bu eklenti ile birlikte silah yerine bir çok oyuncunun elinde matkap görülüyor. Oyun içerisinde temelde bakıldığı zaman gayet şık bir özellik olarak görülen silah kaplaması, Reddit içerisinde bu özelliği kullanarak üretimi yapılmış pek çok silahın varlığını da gözler önüne seriyor. Oyun içerisinde bir de 9mm Uzi adı verilen yarı otomatik makineli tüfek bulunuyor.

Call of Duty: Black Ops 4 Matkap Üreticilerini Uyandırdı

Oyun içerisinde kendi silahını yapabilme özelliğine sahip olan oyunculardan bir tanesi Reddit içerisinde johnny_no_smiles kullanıcı adı ile yer alıyor. Bu kullanıcının tasarlamış olduğu silahın Saug ile Bosch PSB 1800 Li-2 kablosuz matkap modeli ile oldukça büyük benzerliklere sahip olması ise gülünç bir durumu ortaya çıkarmış oldu.

Matkap üreticilerinin duruma uyanarak oyun içerisine çaktırmadan girmiş olabileceği konusundaki spekülasyonlar alıp başını giderken internet ortamı içerisinde yeni bir akım başlamasına neden olan matkap silahlar birçok kişinin ilgi alanına girmiş durumda. Temelde gövdesi matkap gövdesini andıran ancak silah olarak kullanılabilen bu alet bir Smug olarak ortaya çıkmış durumda.

Bu nokta ile birlikte herkesin farklı matkap markaları üzerinden kendi silahlarını kapladıkları ve oyun içerisinde adeta matkap savaşlarının başladığı söylenebilir. Bosch, Hilti, Makita, Black and Decker, Milwaukee ve Ryobi gibi matkap markalarının yer aldığı Call of Duty: Black Ops 4 oyunu içerisinde birbirinden garip silahlarla oyunu oynayabilmek bu özellik sayesinde mümkün hale geldi.