CMYLMZ NFT’si!

Paylaş!

Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimi NFT, tüm dünyada yaygınlaşmasıyla popülerliğini ilan etti. Görüntü, video, ses diğer dijital dosya türleriyle var olabilen NFT’lerin ilgilileri ünlüler camiasından oldukça her geçen gün toplumun ilgisi katlanarak artmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın kendi çizimlerini NFT haline getirdiğini bildiren twitle çalkalandı. NFT haline getirdiği çizimlerini OpenSea platformunda satışa sunduğunu twitter üzerinden duyuran Cem Yılmaz, çok kısa sürede çizimlerinin satılmasından 200 bin Türk lirasına yakın gelir elde etmişti.

Şimdilerde ise Cem Yılmaz, NFT olarak satışa sunduğu çizimlerinden bir tanesini ünlü dijital sanatçı Refik Anadol’a hediye olarak gönderdi.

NFT’ koleksiyonları dijital platformlarda milyon dolarlara alıcı bulan sanatçı Refik Anadol, aldığı hediyeyi sosyal medya üzerinden duyurarak bu konudaki heyecanını dile getirdi.

Görünen o ki NFT piyasası tüm dünyada büyük ses getirmeye devam edecek. Bizler de bu piyasanın hayatlarımıza ne gibi yenilikler katacağını heyecanla ve ilgiyle takip ediyor olacağız.