Oppo’dan Yeni Nesil Telefon

Paylaş!

Oppo’dan yeni nesil telefon. Oppo, Avrupa piyasalarında oldukça iyi bilinen ve takip edilen bir akılı cihaz üretim markasıdır. Markanın özellikle uzmanlaştığı alan ise akıllı telefonlardır. Oppo kamera özellikleri anlamında özellikle çok ses getirecek iki telefon modelinin tanıtımını yaptı. Özellikleri nedeniyle şimdiden Avrupa pazarında ses getiren telefonlar RX17 Pro ve RX17 Neo isimleri verilen telefonları resmi anlamıyla ilk kez tanıtmış oldu.

İtalya’da Yapılan Tanıtım

İtalya’da bir lansman ile düzenlenen etkinlik sırasında tanıtımı yapılan telefonlar için Oppo oldukça iddialı bir tanıtımda bulundu. Avrupa’da satışa çıkması planlanan telefonlar su damlası çentikli bir tasarıma sahip olmaları nedeniyle şık oldukları yönünde yorumların oluşmasına da neden oldu. Ekran ile gövde arasındaki oran %91.5 ve Full HD+AMOLED özelliği eklenmesinden dolayı oldukça ses getireceğe benziyor.

İki farklı tasarım olarak tanıtılan telefonlar hakkında kağıt üzerinde yapılan değerlendirmeler iki telefonun da birbirine oldukça yakın özelliklere sahip olduğu yönünde oldu. RX17 Neo’dan değişik olarak tasarlandığı söylenen RX17 Pro’nn Samsung tarafından Galaxy S9’da kullanılan değişken diyafram teknolojisi ile tamamlandığı dikkatlerden kaçmayan bir başka özellik olarak aktarıldı. Bu özellik sayesinde telefonlar ışığa göre f/1.5 ile f/2.4 diyaframları aralığında değişkenlik gösterebiliyor.

Bir başka farklılık ise cihazların RAM kapasiteleri konusunda gözlemlendi. RX17 Neo 4gb Ram hacmine sahipken, RX17 Pro’nun 8GB ram kapasitesine sahip olduğu görüldü. Her iki telefonda da ortak olarak bulunan ve oldukça hızlı olduğu iddia edilen özellik ise parmak izi optik okuyucusu olarak aktarıldı. Cihazların bu özelliği sayesinde 0.41 saniye içinde tanıma ve ekranı açma gibi kusursuz bir özelliği olduğu da açıklamalara eklendi.

Renk seçenekleri olarak da bir hayli renkli tasarımların seçildiği Oppo şirketi Oppo RX17 Pro için mavi, mor ve zümrüt tonlarından bir kaç seçenek sunarken, Neo olan ise kırmızı ve mavi, mor seçeneklerinden satışa sunulacağı konusunda açıklama yapıldı. Şuan için piyasaya sunulacak olan vergi hariç rakamlar ise Pro model için 599 Euro iken Neo için 349 Euro olarak paylaşıldı.