Fenerbahçe E-Spor’dan PUBG Takım Duyurusu Yapıldı

Paylaş!

Fenerbahçe E-Spor’dan PUBG takım duyurusu yapıldı. Dünyanın Fortnite: Battle Royale ile beraber en popüler oyunlarından bir tanesi haline gelmiş olan PUBG oyunu için Fenerbahçe takımından yeni bir atak geldi. Daha öncesinde ZULA, FIFA ve League of Legends gibi oyunlarda kendi kadrosunu kurarak oyunculara sunan Fenerbahçe E-Spor PUBG oyunu için de takımını kurduğunu açıkladı. Resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan duyuru ile beraber daha öncesinde Team Griffins adı ile bilinen kadronun artık oyun içerisinde “1907 Fenerbahçe Espor” adı ile mücadele edecekleri konusunda bilgi verilmiş oldu.

Fenerbahçe takımının E-Spor oyunları içerisinde oldukça yoğun bir ilgi gösterildiği bu dönemlerde dünyayı kasıp kavuran bir oyun olarak PUBG oyununa el atmamaları beklenemezdi. Oyun severler için de oldukça sevindirici olan bu haber sayesinde PUBG oyununda Fenerbahçe takımını kendi formaları ile görebilmek de mümkün olacak. E-Spor oyun geliştiricileri tarafından belirlenmiş olan takım kadrosuna ilişkin futbolcuların birebir simülasyonu da yapılmış durumda.

PUBG 1907 Fenerbahçe E-Spor Kadrosu

Fenerbahçe takımının PUBG oyunu için kurmuş olduğu kadro içerisinde; Arif Güllü “Marco Delvecchio” adı ile, Onur Uzunbayır “Kalimdor” adı ile, Bilal Duman “The BSD” adı ile, Rüzgar Tugay Başoğlu “XONK” adı ile yer alacak. Onur Uzunbayır Fenerbahçe resmi Twitter hesabından duyurusu yapıldıktan sonra kendi hesabından bir tweet atarak bu gelişmeye çok sevindiği ve hayallerinin gerçekleştiğini belirtti. Fenerbahçe takımının pek çok alanda göstermiş olduğu rekabetçi tavrın oyun sektörü içerisinde de yer alması üzerine kurulmuş olan E-Spor departmanı ciddi anlamda takımın duyurulmasına da destek sağlıyor.

Daha önce FIFA gibi oyun seçeneklerinde de kendi takımını oluşturan ve bu konuda gerekli olan özverili çalışmayı gösteren Fenerbahçe takımı şimdi de PUBG oyunu için kolları sıvayarak yeni bir kadro oluşumunun içerisine girmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden duyurusu yapıldıktan sonra pek çok kullanıcının bu duruma olumlu tepki gösterdiği de gözlerden kaçmadı. Fenerbahçe takımının basketbol, voleybol, futbol vb. daha pek çok spor branşı üzerinden spora destek vermesinin yanı sıra E-Spor oyunlarında da ciddi bir ilgi ile karşılaştığı görüldü.