MagnetDL Sitesinin Kapandığı Mesajı Kullanıcıları Şaşırttı

Paylaş!

En bilinen torrent indirme sitelerinden bir tanesi olan MagnetDL kullanıcıları şaşırtan bir veda mesajı yayınladı. Mesaja göre iyi geçen yedi senenin ardından kapatma kararı aldığını belirten sitenin neden kapandığı ise hala merak konusu.

MagnetDL’nin Veda Mesajı

2012 senesinde kurulan ve 2019 senesi itibariyle yedinci yaşını kutlayan MagnetDL sitesi, kullanıcı dostu arayüzüyle sıklıkla ziyaret edilen torrent sitelerinden bir tanesidir. An itibariyle ünlü sitenin resmi adresine ulaşan kullanıcılar, site yönetiminin veda mesajı ile karşılaşıyorlar. İyi geçen yedi yılın ardından bütün kullanıcılarına teşekkür eden sitenin veda mesajı, torrent kullanıcılarını şaşkınlığa uğrattı.

Basit kullanımı sayesinde pek çok kullanıcıya ulaşmış olan MagnetDL sitesi, içerikleri ve kolay indirme imkanlarıyla tanınıyordu. Bu sebeple sitenin kapatılması pek çok torrent kullanıcısı için üzücü bir haber olarak karşılandı.

Henüz MagnetDL sitenin neden kapatıldığına ilişkin site yönetiminden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, torrent indirmelerinin yasal olmamasının sitenin adli bir sorunla karşı karşıya geldiğini düşündürtüyor.