Office 365 Mac App Store’da İndirilmeye Açıldı

Paylaş!

Office 365 Mac App Store’da İndirilmeye Açıldı. Mac cihazlar üzerinden Office programlarını kullanmak isteyenler için yeni bir gelişme yaşandı. Microsoft firmasının App Store üzerinden kendi uygulamalarını ilk defa indirmeye açmış olması, IOS işletim sistemine sahip olan cihazları kullananların uzun süredir bekledikleri bir gelişmeydi. Bilgisayar kullanıcılarının işletim sistemi tercihlerini değiştirebilseler de, senelerdir kullandıkları bazı uygulamaları bu işletim sistemlerine dahil etmek istemeleri üzerine Microsoft firması hazırlıklara başladı.

Apple ekosistemine dahil olan kullanıcılar için Microsoft Office 365 uygulamalarını kullanabilmek artık mümkün olacak. Office 365 uygulamalarının Microsoft bünyesinde geliştirilmesini yapan Philip Schiller yaptığı resmi açıklama ile Apple kullanıcılarının da bu uygulamaları kullanabileceklerini müjdesini verdi.

Microsoft ve Apple firmalarının uzun bir dönemdir konuya ilişkin çalışmalarını yürüttüklerini söyleyen Schiller, Office365 uygulamalarının en iyi versiyonu ve hatasız bir şekilde çalışabilmeleri açısından gerekli sürenin dolduğunu belirtti. iPad ve iPhone kullanıcılarına bugün itibari ile sunulan uygulamalar App Store üzerinden indirilebiliyor.

MacOs için de Devrede

Microsoft firmasının 20 yılı aşkın bir süredir bilgisayarlarda yer verdiği Office uygulamaları gerek iş hayatında gerekse de günlük yaşamda kullanıcıların işlerine yarıyor. Sürekli değişen işletim ekosistemine Microsoft firmasının ilk ayak uydurduğu alan Android olmakla beraber ,cihazların gelişimi ile başlayan süreçte firmanın mobil telefonlara uyumlu bir şekilde uygulamalarını entegre ettiği biliniyordu.

Ancak bu durum uzun süredir kullanıcılar arasında tartışma konusu olan IOS işletim sisteminde yer almamasından kaynaklı olarak belirsizliğini koruyordu. Bu konuya ilişkin iki teknoloji devi firmanın birbirleri ile çalışma halinde oldukları gizlilik içerisinde devam ederken bugün Microsoft tarafından bir açıklama geldi. Açıklamaya göre artık firmanın Office365 uygulamaları IOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için de kullanıma açıldı.

Gerek iPad’ler üzerinden gerekse de iPhone’lar üzerinden indirilebilecek olan Office365 uygulamaları, MacOS işletim sistemine sahip olan bilgisayarlarda da market üzerinden indirilebilecek. Bugüne kadar geliştirme sürecinde olan iki dev firmanın bu süreci tamamlamaları ile beraber kullanıcıların hizmetine sunmuş olmaları ise heyecanla karşılandı. Uygulamalar App Store üzerinden kısa sürede birçok kullanıcı tarafından indirildi.